Piękna działka budowlana w Wygrynach

Szczegóły ogłoszenia

Powierzchnia
2500 m2
Droga
utwardzona
Typ
budowlana
Media
  • prąd
  • woda
  • kanalizacja
Piękna działka budowlana w Wygrynach, gmina Ruciane Nida, j. Bełdany, szlak wielkich jezior mazurskich ( bez strefy ciszy ) w odległości 750 m o jeziora. Cena 315 000 zł
Powierzchnia 2500 m2, kształt trapez, posiada dostęp do drogi publicznej, działka usytuowana na górce o nachyleniu w stronę południowo wschodnią, słoneczna, sucha. Z działki rozpościera się piękny widok na las, czuć przestrzeń i ciszę Dojazd do działki od strony północno zachodniej. Wszystkie media przy działce ( prąd, woda, kanalizacja ). Na granicy działki rosną pojedyncze drzewa.
W najbliższym sąsiedztwie znajduję się luźna zabudowa mieszkaniowa ( tradycyjne drewniany domy mazurskie ). Obecnie działka nie posiada aktualnych warunków zabudowy, na obszarze gdzie leży działka nie ma miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Osoby zainteresowane zakupem mogą wystąpić o wydanie warunków zabudowy przed zakupem działki.
Uregulowany stan prawny, własność, założona księga wieczysta.
Wygryny są popularną wsią letniskową, jest tu bogata baza noclegowa o różnym standardzie: od gospodarstw agroturystycznych, przez pensjonaty po luksusowe ośrodki.
Niewielka ale bardzo malownicza wieś leżąca pomiędzy jeziorem Wygryny, a jeziorem Bełdany, do Rucianego Nidy jest stąd 5 km. Wieś leży w Mazurskim Parku Krajobrazowym, jest tu wiele ścieżek do spacerów i jazdy rowerem. Bez problemów można tu wykupić spływ Krutynią, czy nurkowanie w tej rzece lub jeziorze, można też wynająć rejs ze sternikiem po jeziorach. W Wygrynach odkryto narzędzia kamienne i krzemienne pochodzące z okresu osadnictwa kultury ceramiki sznurowej. We wsi zachowały się drewniane mazurskie chaty z końca XIX w., a w dawnym tartaku mieści się restauracja. Warto tu odwiedzić ewangelicki cmentarz, na którym najstarszy zachowany żeliwny krzyż pochodzi z 1878 roku
We wsi istnieje także ośrodek i port o statusie klubu, co znaczy, że teren jest zamknięty, a jedynie jego rezydenci mogą wjechać i wpłynąć na teren klubu (mają w tym celu piloty umożliwiające wjazd/wpłynięcie na teren zamkniętego ośrodka). Do każdego stanowiska do cumowania wyposażonego w pirs przylega w tym ośrodku działka z miejscem postojowym, jest tu doprowadzona woda i prąd. Właściciele twierdzą, że ten ekskluzywny zamknięty port jachtowy stanowi jeden z największych tego typu obiektów w Polsce i Europy.
Cena 315 000 zł tel 570230080

Skontaktuj się z ogłoszeniodawcą

Telefon: 570... ...Pokaż numer

Dopuszczalne typy plików: jpg, jpeg, png, doc, pdf, gif, zip, rar, tar, html, swf, txt, xls, docx, xlsx, odt
Maksymalny rozmiar pliku to 2 MB
Poleć ogłoszenie znajomym:

bezpieczeństwoZasady bezpieczeństwa podczas transakcji

  • Spotkaj się osobiście z drugą stroną transakcji
  • Sprawdź przedmiot przed dokonaniem zapłaty. Nie wysyłaj płatnych sms-ów
  • Nie płać z góry. Płać osobiście. Nie udostępniaj swoich danych osobowych lub bankowych
Do góry