W ciągu dwóch dni okradł ten sam sklep

2021-04-01

Policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca Pisza podejrzanego o kradzież artykułów kosmetycznych w jednej z drogerii na terenie miasta. Mężczyzna w ciągu dwóch dni przywłaszczył sobie produkty na łączną kwotę blisko 1000 złotych. Okazało się też, że sprawca jest poszukiwany przez organy ścigania celem odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności. Za kradzież popełnioną w warunkach tzw. „recydywy” grozi mu kara 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Piscy policjanci otrzymali zgłoszenie, od pracownika ochrony w jednej z drogerii samoobsługowej na terenie miasta, że zatrzymany tam został mężczyzna podejrzany o dokonanie kradzieży.

Na miejscu funkcjonariusze zastali 36-letniego mieszkańca Pisza. Mężczyzna ten był dobrze znany policjantom z wcześniejszych kradzieży sklepowych. Tym razem w torbie podręcznej wyniósł z drogerii ostrza do maszynki oraz perfumy na łączną kwotę blisko 300 złotych. Wyjaśniając okoliczności tego zdarzenia policjanci ustalili, że 36-latek dzień wcześniej także dokonał kradzieży w tym sklepie, co widać na zapisie sklepowego monitoringu. Wyniósł z drogerii produkty kosmetyczne wartości ponad 600 złotych.

W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili, że sprawca kradzieży jest poszukiwany przez organy ścigania. Ma bowiem do odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze 10 miesięcy za posiadanie narkotyków. Zanim jednak 36-latek pojechał do zakładu karnego usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa kradzieży produktów kosmetycznych na kwotę blisko 1000 złotych. Nie kwestionował swojej winy.

Za popełnienie przestępstwa kradzieży w warunkach tzw. „recydywy” mieszkańcowi Pisza grozi kara nawet 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.
źródło KPP Pisz

Do góry