W ataku złości poprzebijał nożem opony w samochodzie żony i syna

2021-05-04

Funkcjonariusze zatrzymali w policyjnym areszcie nietrzeźwego 40-latka, który wszczął awanturę w domu. W napadzie agresji poprzebijał nożem opony w samochodzie żony i syna, bo nie chcieli mu kupić alkoholu. Sprawca przemocy od ponad 5 lat wyzywał domowników, wyganiał ich z domu oraz słuchał głośno muzyki nie pozwalając spać. Mężczyzna usłyszał zarzut psychicznego znęcania się nad żoną i 20-letnim synem. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (2 maja br.) policjanci piskiej prewencji interweniowali w jednym z mieszkań na terenie gminy. Kobieta zgłosiła, że nietrzeźwy mąż się awanturuje.

Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającą i jej 40-letniego męża znajdującego się pod działaniem alkoholu. Policjanci ustalili, że mężczyzna wszczął kolejną awanturę domową. Tym razem powodem było to, że żona i syn odmówili mu pieniędzy na zakup alkoholu. Zdenerwowany 40-latek wziął wówczas nóż i poprzebijał opony w dwóch samochodach stojących przed domem, a należących do żony i syna. W tej sytuacji sprawca przemocy został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Jego żona złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przez męża przestępstwa znęcania się nad rodziną.

Z relacji zgłaszającej wynikało, że mąż od około 5 lat stosował przemoc psychiczną nad nią oraz ich synem, który obecnie ma 20 lat. Małżonek, będąc pod działaniem alkoholu, często bez powodu wszczynał awantury, wyzywał ich, krytykował i poniżał. Do tego włączał głośno muzykę utrudniając zaśnięcie. Wyganiał też pokrzywdzonych z domu, a małżonkę z łóżka w wyniku czego zmuszona była spać na podłodze.

Na podstawie zgromadzonego w tej sprawie materiału dowodowego śledczy przedstawili 40-letniemu mieszkańcowi piskiej gminy zarzut psychicznego znęcania się nad żoną i synem.

Za popełnienie tego przestępstwa 40-latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

źródło KPP Pisz

Do góry