Uderzył w tył ciężarówki. Miał ponad 3 promile

2020-11-20

W nocy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w okolicach miejscowości Kałęczyn. Kierujący pojazdem marki VW Passat uderzył w tył naczepy stojącego na drodze samochodu ciężarowego. 55-letni kierowca osobówki znajdował się pod znacznym działaniem alkoholu. Wstępne badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Z podejrzeniem urazu kręgosłupa trafił do szpitala. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Nocą około godz. 1.00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w okolicach miejscowości Kałęczyn, gdzie osobówka uderzyła w samochód ciężarowy.

Na miejscu policjanci zauważyli stojący na drodze pojazd marki Volvo z naczepą. W jego tył uderzył przodem pojazd marki VW Passat. Kierowca samochodu ciężarowego powiedział, że stał na drodze czekając na poranny rozładunek w pobliskim zakładzie produkcyjnym. Siedząc w kabinie usłyszał huk oraz silne uderzenie w tył naczepy. Kiedy wyszedł zobaczył rozbite auto, a w nim mężczyznę siedzącego za kierownicą. Pomógł mu wysiąść z samochodu. Kierowca passata chwiał się na nogach, miał bełkotliwą mowę i wyraźnie czuć było od niego alkohol.

Funkcjonariusze ustalili, że pojazdem marki VW Passat kierował 55-letni mieszkaniec Pisza. Z podejrzeniem urazu kręgosłupa zabrany został do szpitala. Wstępne badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Pobrana mu został krew do dalszych badań.

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.

źródło KPP Pisz

Do góry