Trwa VI edycja zbiórki nakrętek „Nakręć się na pomaganie”

2021-10-08

Od miesiąca trwa VI edycja akcji „Nakręć się na pomaganie”. Tym razem dzielnicowy z Białej Piskiej, aspirant Adam Trzonkowski zbiera plastikowe korki dla 5-letniego Natana z Orzysza. Akcja od samego początku nabrała tempa. Bardzo aktywnie włączyli się w nią żołnierze wojsk NATO stacjonujący w Bemowie Piskim. Paczki docierają też z różnych stron kraju i z zagranicy. Dwa duże worki plastikowych korków dostarczył 2-letni Ethan z Belgii. Przyłącz się i TY do naszej zbiórki nakrętek !

Nakrętki od 2-letniego Ethana z Belgii

Trwa VI edycja zbiórki nakrętek „Nakręć się na pomaganie” . Już od miesiąca dzielnicowy z Komisariatu Policji w Białej Piskiej, asp. Adam Trzonkowski zbiera plastikowe korki. Tym razem dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację 5-letniego Natana Sałek z Orzysza.

Kim jest Natan Sałek ?

To niezwykle uśmiechnięty chłopczyk, który ma wrodzoną wadę układu nerwowego przejawiającą się przepukliną oponowo – rdzeniową, rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem. Dziecko cierpi także na porażenie wiotkie kończyn dolnych. Natan pierwsze trzy miesiące swojego życia spędził w szpitalu na oddziale intensywnej terapii. Jego stan był krytyczny. Rodzice od samego początku walczyli o jego życie, a teraz walczą o przyszłość synka i jego samodzielność. Dzięki dotychczasowym operacjom oraz intensywnej rehabilitacji Natan już siedzi i porusza się na wózku. Kolejnym celem jest jego pionizacja. To wszystko jest niestety bardzo kosztowne. Długa i żmudna rehabilitacja, pionizator, ortezy, nowy wózek, a do tego dojazdy i wizyty u specjalistów są to ogromne koszty, które przekraczają możliwości finansowe rodziców chłopca. Stąd VI edycja akcji „Nakręć się na pomaganie” dedykowana jest właśnie temu 5-latkowi. Mimo swojej choroby i trudności dnia codziennego Natan jest niezwykle wesołym i energicznym chłopcem. Dlatego musimy zrobić wszystko, aby mu pomóc.


Dzielnicowy z Natanem


Akcja od początku nabrała tempa

Od samego początku VI edycja nabrała tempa. Do akcji, już po raz kolejny, bardzo aktywnie włączyli się żołnierze wojsk NATO stacjonujący w Bemowie Piskim, którzy dostarczyli dzielnicowemu około 300 kg plastikowych korków. Na terenie swojej jednostki ustawili pojemnik w kształcie serca, aby każdy żołnierz mógł wziąć udział w tym charytatywnym przedsięwzięciu.

Paczki z nakrętkami docierają do Adama z różnych stron naszego kraju oraz z zagranicy. Do akcji włączył się też 2-letni Ethan z Belgii. Rodzice tego chłopca pochodzą z naszego powiatu. Słyszeli o zbiórce nakrętek prowadzonej przez asp. Adama Trzonkowskiego z Białej Piskiej. Postanowili włączyć się do tej akcji. Zbierali plastikowe korki od momentu urodzenia się ich synka – Ethana. Teraz chłopiec ma 2 lata. Razem z nim przywieźli worki z nakrętkami dla dzielnicowego odwiedzając go w Komisariacie Policji w Białej Piskiej. Było to dla chłopca duże przeżycie.

Gdzie można dostarczać nakrętki ?

Przypomnijmy wszystkim, że nakrętki można przynosić do Komendy Powiatowej Policji w Piszu i wrzucać je do pojemnika w kształcie serca. Można je też dostarczać do Komisariatu Policji w Białej Piskiej, Orzyszu i Rucianem – Nidzie. Jest też wiele punktów na terenie powiatu piskiego oznaczonych plakatami z wizerunkiem Natana, gdzie można zostawiać plastikowe korki.

TY też możesz włączyć się do naszej akcji „Nakręć się na pomaganie”. Razem możemy pomóc Natanowi stanąć na nogi !!!


Serca, do których można wrzucać nakrętki dla Natana
źródło KPP Pisz

Do góry