Przewodniczący Rady Miejskiej w Białej Piskiej z zarzutami [LIST CZYTELNIKA]

2021-05-02

Poniżej publikujemy wiadomość od Czytelnika.
 

Informujemy, iż Prokurator Rejonowy w Piszu postawił Markowi G. – przewodniczącemu Rady Miejskiej w Białej Piskiej – funkcjonariuszowi publicznemu zarzuty notorycznego łamania prawa z art. 231 § 1 kodeksu karnego.

 

1.         30.10.2020 r. Prokurator Rejonowy w Piszu postawił Markowi G. – przewodniczącego Rady Miejskiej w Białej Piskiej a zarazem funkcjonariuszowi publicznemu zarzut przekroczenia uprawnień, ponieważ 25.05.2020 r. bez upoważnienia i wiedzy rady, a w ich imieniu wysłał do Komisarza Wyborczego w Olsztynie wniosek o wygaszenie mandatu Burmistrz Białej Piskiej.

2.        W tym tygodniu, 27 kwietnia, Prokurator Rejonowy w Piszu postawił Markowi G. – przewodniczącego Rady Miejskiej w Białej Piskiej a zarazem funkcjonariuszowi publicznemu zarzut kolejnego przekroczenia uprawnień za prowadzenie sesji w miejscu innym niż wskazała i przygotowała Burmistrz Białej Piskiej oraz za reprezentowanie stanowiska rady w sądzie w Łomży bez upoważnienia rady. Prokuratura była zobowiązana ,by poinformować o tym wojewodę.

 

W naszym mniemaniu to karygodne, by osoba taka sprawowała najważniejszą funkcję w Radzie Miejskiej w Białej Piskiej. My – mieszkańcy w 2020 roku dwukrotnie składaliśmy wniosek do rady miejskiej, poparty licznymi argumentami i podpisami, by rada odwołała pana Marka G. z funkcji przewodniczącego. Radni należący do jego klubu „Dobro Wspólne" do dzisiaj nie rozpatrzyli naszych wniosków. Na sesji, na której wręczyliśmy im wniosek, zagłosowali, by nie wprowadzać go w ogóle pod obrady. Sprawę zamietli pod dywan.

 

Z poważaniem,
Mieszkańcy Białej Piskiej 

 


 

Do góry