Poszukiwany listem gończym wpadł, bo nie miał maseczki

2021-04-06

Na ul. Warszawskiej w Piszu policjanci zauważyli mężczyznę, który nie stosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Okazało się, że 38-latek jest poszukiwany listem gończym. Ma do odbycia karę 6 miesięcy pozbawienia wolności. Mieszkaniec Gdańska został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym.

W świąteczną niedzielę (4 kwietnia br.) po godz. 16.00 na ul. Warszawskiej w Piszu policjanci zauważyli mężczyznę, który nie stosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Wykroczenie to popełnił 38-letni mieszkaniec Gdańska.

W trakcie wykonywania czynności z udziałem tego mężczyzny funkcjonariusze ustalili, że jest on poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Gdańsku. Ma bowiem do odbycia karę 6 miesięcy pozbawienia wolności za popełnienie przestępstwa jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązującego go zakazu prowadzenia pojazdów. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

38-latek resztę świąt spędził w policyjnym areszcie, skąd przewieziony został do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 6 miesięcy.
źródło KPP Pisz

Do góry