Policjanci z Orzysza otrzymali nowy radiowóz

2021-11-23

Komendant Komisariatu Policji w Orzyszu otrzymał kluczyki do nowego nieoznakowanego radiowozu. To samochód marki Dacia Duster wartości ponad 80 tysięcy złotych. Z inicjatywą zakupu radiowozu wyszedł Burmistrz Orzysza, który wyłożył część środków na jego zakup. Pozostałą kwotę udało się pozyskać ze środków centralnych Komendy Głównej Policji dzięki staraniom Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

Komendant Powiatowy Policji w Piszu, mł. insp. Marcin Kubas i Burmistrz Orzysza, Zbigniew Włodkowski przekazali na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Orzyszu, st. asp. Łukasza Kaweckiego kluczyki do nowego nieoznakowanego radiowozu. To pojazd marki Dacia Duster wartości 82 900 złotych.

Z inicjatywą zakupu nowego radiowozu dla policjantów z Orzysza wyszedł burmistrz tego miasta. Zaproponował, że sfinansuje część jego zakupu. W ten sposób przekazał na Fundusz Wsparcia Policji kwotę 32 500 zł z przeznaczeniem na zakup nieoznakowanego radiowozu dla policjantów z Komisariatu Policji w Orzyszu. Pozostałą kwotę w wysokości 50 400 zł udało się zdobyć dzięki zaangażowaniu Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, insp. Jana Markowskiego, który poparł pomysł Burmistrza Orzysza i pozyskał niezbędne środki z Komendy Głównej Policji.

Nieoznakowany radiowóz marki Dacia Duster będzie wykorzystywany w codziennej służbie przez policjantów z orzyskiego komisariatu, zwłaszcza przez funkcjonariuszy pionu kryminalnego.

źródło KPP Pisz

Do góry