Nowi policjanci w szeregach piskiej Policji

2021-07-19

Nowi policjanci zasilili szeregi Komendy Powiatowej Policji w Piszu. Tym razem „służyć wiernie Narodowi” uroczyście ślubowało 5 funkcjonariuszy, którzy uzupełnili ostatnie wolne miejsca w piskiej jednostce. To pokazuje, że służba w Policji cieszy się dużym zainteresowaniem. W dalszym ciągu szukamy jednak chętnych, którzy zasilą nasze szeregi.

Nie jest to łatwa służba i nie każdy się do niej nadaje. Dlatego proces rekrutacji musi skutecznie selekcjonować osoby, które później wyjdą na ulice dbać o porządek i bezpieczeństwo mieszkańców. I choć praca policjanta ma swoje trudne do spełnienia wymagania, daje również to, czego nie oferuje wykonywanie wielu innych zawodów. To możliwość niesienia pomocy ludziom oraz ratowanie mienia i ściganie przestępców. To także okazja do szerokiego rozwoju różnych umiejętności: technicznych, fizycznych czy interpersonalnych. To również możliwość pracy w różnych pionach i przy wykonywaniu różnych zadań. To służba za kierownicą radiowozu, na motorze, w łodzi na wodzie, i, praca „pod przykrywką”, rozwiązywanie niewyjaśnionych spraw, szukanie śladów kryminalistycznych, ciągłe staranie się o to, by być jeden krok przed przestępcami, by w końcu ich dopaść. To także współpraca z lokalną społecznością, troska o bezpieczeństwo dzieci i seniorów, bycie wsparciem dla osób, które tego potrzebują. To służba, która każdego dnia może przynosić inne zadania i przynosi satysfakcję z ich zrealizowania.

To co ważne, to jest to również służba oferująca stabilność finansową, stałość zatrudnienia i możliwość awansu. Dlatego tak wiele osób w służbie w Policji dostrzega dla siebie ścieżkę kariery zawodowej, na którą decydują się wejść.

Potwierdzają to choćby liczby dotyczące rekrutacji i zatrudnienia w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu. Stan zatrudnienia w powiecie piskim wynosi 114 policjantów. Przez kilka ostatnich lat liczba wakatów wahała się nawet do 13. Stopniowo wolne miejsca były obsadzane nowymi chętnymi do służby w tej formacji. W minionym tygodniu do piskiej obsady dołączyło 5 nowo przyjętych policjantów, a od początku 2021 przyjętych zostało łącznie 11 nowych funkcjonariuszy. Tym samym uzupełnione zostały wszystkie wakaty. Takiej dobrej sytuacji kadrowej nie było od wielu już lat.

Nie oznacza to jednak, że piska komenda zakończyła proces rekrutacji. W dalszym ciągu szukamy osób zainteresowanych służbą w naszej jednostce. Wolne miejsca pojawiają się na skutek rotacji do innych jednostek oraz związane są z przechodzeniem funkcjonariuszy na emerytury.

Osoby zainteresowane służbą w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu proszone są o kontakt z pracownikiem kadr tel. 47 73 54, e-mail: kadry@pisz.ol.policja.gov.pl.
źródło KPP Pisz

Do góry