Kolejni zatrzymani kierowcy pod działaniem narkotyków

2021-10-08

Policjanci zatrzymali dwóch kolejnych kierowców, którzy wsiedli za kierownicę będąc pod działaniem środków odurzających. W nocy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW Golf, którym kierował 21-latek, a po południu skontrolowali samochód marki BMW, którym jechał 33-latek. W obu przypadkach testy na zawartość narkotyków były pozytywne. Jeśli badanie krwi tych kierowców potwierdzi, że jechali pod wpływem środków odurzających grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przeprowadzając kontrole drogowe sprawdzają nie tylko wymagane dokumenty, czy stan techniczny pojazdu. Kontrolują także stan trzeźwości kierowców oraz co raz częściej przeprowadzają testy na zawartość środków odurzających, które niestety w wielu przypadkach okazują się pozytywne. Tylko w tym tygodniu, na drogach powiatu piskiego, policjanci zatrzymali już 4 kierowców prowadzących samochód pod działaniem narkotyków z czego dwóch z nich wyeliminowali z ruchu w czwartek (7 października br.).

To właśnie tego dnia tuż po północy na ul. Klementowskiego w Piszu patrol piskiej prewencji zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki VW Golf. Za kierownicą siedział 21-letni mieszkaniec Orzysza. Mężczyzna był trzeźwy. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że kierowca jest pod działaniem środków odurzających.

W czwartek po godz. 17.00 policjanci piskiej drogówki w Orzyszu zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki BMW. Kierowcą był 33-letni mieszkaniec tego miasta. Ten kierowca także był trzeźwy. Wiele wskazywało jednak na to, że może być pod działaniem środków odurzających. Policjanci przeprowadzili test na zawartość narkotyków, który okazał się pozytywny.

Obu kierowcom policjanci zatrzymali prawa jazdy. Pobrana im została krew do dalszych badań. Jeśli wyniki okażą się pozytywne wówczas kierujący usłyszą zarzut kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2 i utrata prawa jazdy nawet na okres 15 lat.
źródło KPP Pisz

Do góry