Czołowe zderzenie na trasie Pisz- Ruciane- Nida

2021-10-15

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 58 między Piszem a Rucianem – Nidą. Ze wstępnych ustaleń wynika że kierujący pojazdem marki Chrysler, wyprzedzając inny samochód, nie upewnił się czy ma wystarczająco dużo miejsca do wykonania bezpiecznie tego manewru. Zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka samochodem marki Fiat. Jedna osoba zabrana została do szpitala.

W czwartek (14 października br.) przed godz. 19.00 na drodze krajowej nr 58 zderzyły się czołowo dwa pojazdy osobowe. Do zdarzenia doszło na trasie strasie Pisz- Ruciane – Nida.

Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Chrysler, 35-letni mieszkaniec Kętrzyna, jechał od strony Rucianego – Nidy w kierunku Pisza. Wykonując manewr wyprzedzania najwyraźniej nie upewnił się czy ma wystarczającą ilość miejsca do bezpiecznego wykonania tego manewru. Ostatecznie zderzył się czołowo z jadącym od strony Pisza samochodem marki Fiat. W wyniku uderzenia kierujący chryslerem zjechał do przydrożnego rowu, gdzie samochód przewrócił się na bok.

Za kierownicą fiata siedziała 56-letnia mieszkanka Torunia. Kobieta zabrana została do szpitala z podejrzeniem urazu żeber. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że nie doznała poważniejszych obrażeń.

Kierowcy obu aut byli trzeźwi. Z uwagi na uszkodzenia samochodów, biorących udział w tym zdarzeniu, funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne zarówno chryslera, jak i fiata.

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

 
źródło KPP Pisz

Do góry