54-letnia mieszkanka Pisza systematycznie okradała markety

2020-05-22

Piscy kryminalni ustalili tożsamość kobiety, która w ciągu dwóch ostatnich miesięcy dokonywała kradzieży w piskich marketach. Jak się okazało 54-letnia mieszkanka Pisza aż 13 razy wyniosła ze sklepu artykuły spożywcze i przemysłowe nie płacąc za nie. Wartość skradzionego towaru wyceniona została na kwotę ponad 600 złotych. Kobieta usłyszała zarzut kradzieży. Grozi jej za to kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Piscy kryminalni przyjęli zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa kradzieży od pracownika ochrony zatrudnionego w piskich marketach.

Na podstawie zapisu monitoringu zawiadamiający zauważył, że w ciągu dwóch ostatnich miesięcy kobieta w wieku około 54 lat wynosiła ze sklepu towary nie płacąc za nie. Pracownik ochrony ustalił, że w okresie od marca do maja tego roku sytuacja powtórzyła się aż 13 razy. Kobieta kradła produkty spożywcze (kiełbasa, ser, masło), artykuły kosmetyczne (pasta i szczoteczka do zębów, perfumy) oraz przemysłowe (bluzki, nasiona). Łączna wartości strat wyceniona została na kwotę ponad 600 złotych.

Piscy kryminalni ustalili tożsamość tej sprawczyni. Okazało się, że jest to 54-letnia mieszkanka Pisza, która na co dzień jest osobą pracującą i otrzymującą wynagrodzenie. Kobieta usłyszała zarzut kradzieży. Przyznała się do tego czynu. Powiedziała funkcjonariuszom, że robiła to „w chwilach słabości”.

Teraz 54-latka odpowie przed sądem za przestępstwo kradzieży. Grozi jej kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP  Pisz

Do góry